Asma tavanlar; genellikle ısı ve ses yalıtımı, estetik görünüm, tavanda oluşan deformeleri gidermek amaçları ile yapılan tavan modellerinden biridir. Ana tavan arasında sana sağladığı montaj boşluğu sayesinde biçimsiz duvar tadilatlarını, kötü görünen kablo yoğunluğunu asma tavanlar sayesinde gizleyebilirsin. Asma tavan çeşitleri, fiyatları itibariyle oldkça çeşitlilik gösterir. Bu nedenle bütçen ister küçük olsun isterse büyük mutlaka kendi tarzına göre bir asma tavan çeşidi bulabilirsin. Ayrıca üretildikleri malzeme ve yapının büyüklüğüne göre farklılık gösteren asma tavan çeşitleri, diğer yöntemlere göre çok daha cazip fiyatlara sahiptir.

Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?

Farklı ihtiyaçlara göre değişik şekillerde oluşturulan asma tavan çeşitleri bulunur. Asma tavan modelleri alçıpan, vektörel, taşyünü, karolam, akustik, metal şeklindedir.

Alçıpan Asma Tavan

Asma tavan çeşitlerinin Türkiye’de en yaygın olarak kullanılan modeli alçıpan asma tavandır. Alçıpan asma tavanlar iki adet alçı karton arasına bir tabakanın koyulması ile elde edilen yapılardan oluşturulur. Böylesine kullanışlı bir malzeme ile kaplanan tavanlar ile ısı ve ses yalıtımını en iyi şekilde karşılayabilir, temizliğini en kolay şekilde yapabilirsin. Sadece bu özellikler ile sınırlı kalmayan alçıpan tavanlar aynı zamanda hafif bir malzeme olduğu için depreme de dayanıklıdır. Dünya standartlarına uygun olarak üretilen bu yapıyı iç mekân tasarımlarına en güzel şekilde yerleştirebilirsin.

Bu gönderiyi paylaş


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir